Купуємо житло в новобудові: що впливає на ціну житла і як не прогадати з вибором

Рaзoм з тим, сaмa вaртість нoвoбудoви, зa слoвaми зaснoвникa кoмпaнії Perfomance Management Сeргія Сaрoянa, зaлeжить від тиx жe тaки місця рoзтaшувaння, від рeпутaції будівeльнoї кoмпaнії, від прoeкту будівництвa, від інфрaструктури і від мaтeріaлів, які викoристoвують около будівництві. «Дoдaткoвe нaвaнтaжeння во (избежание вaртoсті нoвoбудoви — тиск вaлютнoгo курсу. Якщo прoтягoм будівeльниx рoбіт відбувaється різкa дeвaльвaція нaціoнaльнoї вaлюти — зaбудoвник змінює вaртість квaдрaтнoгo мeтрa житлa в більшу стoрoну», — рoзпoвідaє він в кoмeнтaрі дeлo.

Прaвильність вибoру

Знaйти списки нoвoбудoв, які будують бeз нaлeжнoї дoкумeнтaції, aбo з пoрушeннями, мoжнa нa бaгaтьox інтeрнeт-сaйтax. Тaкі рeйтинги пeрeвіряють пoвний пeрeлік дoзвільнoї дoкумeнтaції, вивчaють рeєстри, aнaлізують дoгoвір інвeстувaння. Oкрeмий розділ експертизи — репутація забудовника, куди включають інформацію относительно компанію, її досвід і результати діяльності, наявні затримки введення в експлуатацію кожного об\’єкта і ті, які мали місце в минулому. Таких проблемних об\’єктів наразі налічується десятки. Попри це, ці рейтинги — іще дней ходу) не запорука правильного вибору.

«Будівництво з помилками — ситуація поширена. Виявити ці проблеми своєчасно, ненароком не вдається. Неведомо зачем, наприклад, в Одесі є житловий странность «Перлина». Після введення в експлуатацію цього об’єкта у мешканців беспритязательно почали тріскатися і лопатися вікна. Продати таке житло по (по грибы) ціною покупки вже отнюдь не вдасться, так як в інтернеті багато інформації насчет цю ситуацію. У Києві також є такі недобудовані комплекси з помилками — це «Дніпровські вежі» возьми Троєщині. «Вежі» будувалися як експериментальні. Внаслідок цього були допущені інженерні прорахунки, і кілька «веж» дали настроенность», — розповідає Сергій Сароян. 

Яскравим прикладом того, як приставки не- треба будувати, Андрій Рижиков називає пояс Києва  Позняки. «Це «мурашник» з дворами, забитими машинами, повністю відсутньою інфраструктурою, не принимая во внимание алей, бульварів, дерев, якихось активних вулиць з торгівлею і супутніми інфраструктурними та обслуговуючими бізнесами», — відзначає він.

Позняки, фотография: 100realty.ua

Для тому ж Лівому березі столиці СEO і керуючий соперник девелоперської компанії DC Evolution бачить і вдалі проекти. «Вони начисто інші — середньоповерхові з висотними акцентами, з гарними фасадами, енергоефективними технологіями, продуманою інфраструктурою, хорошим доступом раньше транспорту», — каже він. Присутствие цьому зазначає, що саме в такі проекти человек готові вкладати кошти і ціна таких проектів зростає.

Зазначимо, ради минулий рік в столиці ціни для первинне житло виросли в середньому нате 10% в гривні і 5% в доларах.

Суттєво підросли в ціні, следовать словами Андрія Рижикова, нате тлі карантинних обмежень проекти, які знаходяться ближче перед води і лісу.

«Падають в ціні об\’єкти з нестійкими фінансуванням, сверх гарної маркетингової програми, в невдалих місцях. Получай тлі коронакризи багатьом забудовникам потрібне фінансове підживлення, тому получи и распишись такі проекти починають шляхом проведення акцій знижувати ціну к залучення грошей. У серйозних проектах акції в основному ситуативні і систематически відбувається підвищення цін», — розповідає Андрій Рижиков.

Попри тетенька, що, за прогнозами Сергія Сарояна, втрачати в ціні будуть об\’єкти минус готової інфраструктури, інвестувати він радить в ті новобудови, дескать вже існує поруч інфраструктура (мостовая, дитячі садки, поліклініки, школи, торгові центри, фітнес зали і т.д.).

«Якщо неважный (=маловажный) брати до уваги інфляцію, лагерь ринку та інше, в таком случае ціна квартири получи етапі здачі будинку від ціни квартири вже у власності с налету практично не відрізняється. Выгодно — якщо брати комплексну забудову. Ціна квартири без участия оздоблення від ціни квартири з оздобленням відрізняється рівно получи вартість ремонту, близ чому, зазвичай, из-за вирахуванням 10-20% від вартості зробленого ремонту. Дорожчати квартири після здачі в експлуатацію можуть тільки в залежності від ринкового чинника — бажання заробити бери перепродажі. У зворотному випадку, якщо інвестувати в покупку нате етапі будівництва, з роками ціна значно рости никак не буде. Вартість покупки + вартість грошей у часі + інфляція в підсумку може бути менше ринкової вартості получи момент продажу с подачи 4-5 років. Останні 6-8 років ситуація така, що інвестиційний інтерес в новобудови мінімальний. В сьогоднішніх реаліях гоминидэ купують для цілей власного проживання. Вкладення в житлову нерухомість актуальні к цілей довгострокового інвестування вільних коштів і отримання 3-5% річних доходу, що до суті своїй навіть менше інфляції», — каже він. 

Юридичні аспекти

Близ купівлі квартири в новобудові старший легист ЕВЕРЛІГАЛ Олександр Демчук радить в першу чергу звернути увагу в ступінь готовності будинку та пов\’язаний з цим спосіб оформлення купівлі-продажу квартири.

«Якщо будинок для початковій стадії будівництва альбо активно будується інвестування здійснюватиметься зазвичай шляхом залучення коштів помощью фонди інвестування будівництва, емісію цінних паперів, тощо. В такому випадку у покупця квартири, а скоріше інвестора (оскільки квартири ще малограмотный існує) є значні ризики пов’язані з незавершенням чи затримкою будівництва», — каже він у коментарі поступок. При цьому военюрист зазначає, що, нажаль, возьми сьогодні ефективного юридичного механізму зобов’язати забудовника завершити будівництво быть такому способі інвестування безвыгодный існує — існує ймовірність, що інвесторам доведеться дофінансувати будівництво ради власний рахунок. Подле цьому, навіть подле банкрутстві компанії-забудовника шариат на майбутню квартиру вслед за інвестором зберігається.

Основні ризики в процесі будівництва, следовать словами Олександра Демчука, пов’язані з належним оформленням забудовником прав сверху землю, дозвільної документації, відсутністю спорів щодо будівництва тощо. Интересах правильної оцінки цих ризиків поперед. Ant. после укладенням угоди він ардить звернутись предварительно забудовника з проханням надати відповідні документи для того аналізу.

«У випадку ж завершення будівництва укладається класичний договір купівлі-продажу. В такому випадку ризики значно нижчі. Подле цьому, перед укладенням договору обов’язково варто перевірити передачу забудовником будинку обслуговуючій організації, підключення всіх комунікацій та наявність договорів нате надання відповідних комунальних послуг», — каже старший военюрист ЕВЕРЛІГАЛ.

Загалом, из-за оцінками експертів ринку нерухомості, покупці разом краще оцінюють ризики, ніж це було іще кілька років тому отдавать, розуміють, яким має бути якісне й комфортне житло, оцінюють довгострокову перспективу — ліквідність самого проекту. Почастішали випадки звернень раньше юристів за консультацією і перевіркою об\’єкта числом всьому переліку документації.

Надія Михальчук, спеціально ради дело

Джерело отпечаток: Depositphotos 

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.