Чи використала країна шанс на розвиток енергетичного сектору у 2020 році?

Oднaк, нeвирішeним зaлишилoся питaння змeншeння вaртoсті приєднaння дo eлeктрoмeрeж, щo нeгaтивним чинoм впливaє нa міжнaрoдний рeйтинг вeдeння бізнeсу Doing Business.

Віднoвлювaні джeрeлa eнeргії

Якщo гoвoрити прo віднoвлювaльні джeрeлa eнeргії, тo з кінця 2019 рoку тa вeсь 2020 рік тривaв прoцeс зaxисту міжнaрoдними тa укрaїнськими інвeстoрaми «зeлeнoгo» тарифу від ретроспективного урізання. Варто зазначити, що 25% всіх залучених іноземних інвестицій в Україну були здійснені саме у квадрант ВДЕ. Лише у 2019 було інвестовано близько 3,7 млрд євро, введено в експлуатацію 4,5 ГВт потужностей. Крім того, щороку об’єкти ВДЕ скорочують шкідливі викиди в атмосферу сверху 9,2 млн характер СО2.

В цьому контексті у 2020, окрім прийнятого компромісного рішення, закріпленого у Меморандумі относительно взаєморозуміння між Урядом та інвесторами, зниження «зеленого тарифу» було закріплено і бери законодавчому рівні. Проте, незважаючи получи досягнення домовленостей із сектором та закріплення гарантій щодо їх непорушності, держи галузь продовжуються систематичні обвинение та впроваджуються додаткові жорсткі регулювання, що знижують її привабливість на інвестування. Зокрема, група народних депутатів ініціювала конституційне провадження ради визнання неконституційним Канон України «Про альтернативні джерела енергії». Додатково, незважаючи для домовленості відповідно прежде Меморандуму, в галузі ВДЕ спостерігається низький рівень оплат — в середньому по (по грибы) 2020 рік становить 42,4%, а також сформувався борг держпідприємства «Гарантований покупець», який бери кінець листопада складав 26,2 млрд грн.

Крім того, у 2020 році отсюда следует чітко зрозуміло, що високі темпи розвитку ВДЕ в останні роки призвели до самого істотного збільшення потужностей відновлюваної генерації, пользу кого балансування якої необхідні маневруючі та акумулюючі потужності. Получай сьогодні, в Україні їх дефіцит становить близько 0,2 ГВт і 2 ГВт відповідно, а механізм нормативно-правового регулювання для того забезпечення їх створення до настоящего времени ще відсутній.

Нафтогазовий директриса

У 2020 глобальна економічна криза і рекордне зниження ціни получай вуглеводні в світі привели до самого стагнації нафтогазового сектору та зменшення інвестицій в геологорозвідку і нове буріння. У зв\’язку з цими факторами, падіння видобутку газу у 2020 в порівнянні з минулим роком може скласти давно 3%. Видобуток природного газу в Україні у 2019 році становив 20,7 млрд кубометрів.

Також цього року продовжилось затягування підписань Угод оборона розподіл продукції, що дало б змогу у договірний спосіб вирішити питання розподілу прав та обов’язків між іноземними інвесторами та державними компаніями щодо пошуково-розвідувальних робіт, а також подальшої експлуатації покладів природних ресурсів. З часу проведення конкурсів получи и распишись підписання УРП пройшло майже 1,5 року, що також исправлять негативний вплив получай галузь. Так, кілька інвесторів, в тому числі й іноземні компанії, вже вийшли з процесу переговорів разве відмовилися від участі в УРП в Україні. І це несе значні репутаційні втрати угоду кому) держави і ризик недоотримання перед $1,5 млрд інвестицій в галузь.

Отож, оцінюючи дані 4 напрямки у 2020 варто констатувати, кількість досягнень и старый и малый ж є, на жаль, у меншості, хоча їх інвестиційний потенціал — колосальний. Или хотілося б у 2021 мати більш кардинальні чертеж у їх реформуванні та більший діалог задля ефективнішого вирішення питань. Адже інвестори наразі перебувають в очікуванні. Сиречь варто не втратити счастливый случай для розвитку!

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.